Mléko pro feťáky

„Sklenice teplého mléka před spaním ti udělá dobře.“ Tak nějak to říkal Robert Fulghum ve své skvělé knížce: Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce.

A měl pravdu!

Dnes již to dokazují i vědci. Zjistili totiž, že při enzymatické hydrolýze jednoho proteinu mléka vznikají dva malé peptidy, kterým říkáme alfa-laktorfin a beta-laktorfin. A ty se umí vázat na morfinové receptory v naší centrální nervové soustavě. A co to má za následek? Je nám prostě lépe! Působí totiž sedativně, zklidní nás. Působí jako analgetika, tedy tlumí bolest a dokonce snižují krevní tlak. Tím se vysvětluje, proč se doporučovalo teplé mléko před spaním dětem. Aniž by naši předci znali jeho složení, prostě to vypozorovali. Navíc působí návykově, tím je zaručena fixace mláděte na matku. My si tedy obvykle myslíme, že když odstavíme kůzle, tele či jiné mládě i lidské, že je to stesk, co ho nutí brečet. Ne ne ne … je to absťák. A jak myslíte, že působí dotované mléko do škol? Každý dobrý dealer ví, že nejlepší je začít u dětí. Pod záminkou zdraví, stát slušně vydělává. Cíleně nabourává dětem zdraví slazeným, průmyslově zpracovaným mlékem, které se skutečným mlékem nemá pranic společného. Léky a zdravotnictví je další ekonomicky zajímavý artikl … peníze se musí točit!

Návykové látky se mimochodem přenáší i do mléčných výrobků. Využijte toho a navykněte své zákazníky na Vaše kvalitní sýrové dobroty. Udělejte to dřív, něž stát napadne třeba zavést u mléka spotřební daň, jako u benzinu a nafty. A nebo rovnou odevzdávat polovinu ceny, jako u alkoholu.

Třeba to bude tak: “ … jednoho dne bude mléko na předpis, k dostání pouze v lékárnách. Jeho produkce bude střežená a povolení budou mít jen certifikované farmy. Sýrárny budou pod plným kamerovým dohledem a jejich zaměstnanci budou podléhat zdravotním a psychologickým testům. Každý produkt z mléka včetně jogurtů a sýrů bude muset být kolkován. Už vidím ten nápis: Tento produkt je pouze na předpis! Nepožívejte před jízdou! Může způsobit otupělost!“

Jdu si teda šlehnout, vypít svoji dvojku bílého … dokud to ještě jde, levně a z vlastní produkce.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů